Klapka György Múzeum Komárom

Klapka György Múzeum

A Klapka György Múzeum család- és látogatóbarát szolgáltatásai élményalapú kikapcsolódást nyújtanak minden korosztály részére.

A Klapka György Múzeum 1965-ben alakult és főépületében 1996-ban nyílt meg a Komárom római kori történetét bemutató állandó kiállítás. Napjainkban a múzeum több kiállítóhellyel működik.

Brigetio Öröksége Látogatóközpontban látható a Brigetio kincsei című állandó régészeti kiállítás, mely csodálatos falfestményekkel, az ókor egyetlen Ovidius-ábrázolásával és szarkofágokkal mutatja be a római kori Brigetio és a legiotábor mindennapjait. A kislányt, a germán harcost, valamint a családtagokat (egy férfit és egy nőt) rejtő sírok 1998 nyarán kerültek feltárásra a MOL Rt. Szőnyi Gyártelepén, a brigetiói katonaváros egykori temetőjében. Az időszaki kiállítóteremben Komáromhoz kötődő képző- és iparművészeti, valamint néprajzi és helytörténeti kiállításokat rendeznek. A látogatóközpont nyitvatartása: kedd-vasárnap 9-17-ig. A belépés ingyenes.

A Lapidarium Brigetionensia Római Kőtárban kiállított díszes, feliratos kőemlékeken keresztül, Brigetio lakóinak életét és a halálról alkotott titokzatos elképzeléseit ismerhetjük meg.

A Dr. Juba Ferenc Tengerészettörténeti Kiállítás 1987-ben nyílt meg a Városháza alagsorában, amelyben a hadi és kereskedelmi tengerészet emlékeit mutatja be a 13. század közepétől a II. világháború végéig. A múzeum bejáratának két oldalán felállított két horgony az első magyar Duna-tengerjáró hajónak, a Budapestnek és a Szegednek az emlékét őrzi. A kiállítás a Szabadság tér 1. alatt, kedd-vasárnap 9-17 óráig látogatható. Teljes árú belépőjegy 500 Ft.

A Czibor Zoltán Emlékszobát a sporttelep központi épületében rendezték be, amely az Aranycsapat komáromi származású, világhírű balszélsőjének állít emléket. A relikviák egy része a Spanyolországban élő családtagjaitól származik. A Komáromból indult, és élete utolsó éveire Komáromba visszatért világhírű futballista, az Aranycsapat tagja, 43-szoros válogatott, olimpiai bajnok volt. Az Emlékszoba a Sport utca 55-ben, kedd-péntek 10-18 óráig ingyenesen látogatható.

A Kecskés László Emlékház a múzeumalapító helytörténész családi háza volt, mely teljes berendezéssel 2020-ban került a múzeum kezelésébe és a Vág utca 8. számban bejelentkezés alapján, ingyenesen látogatható.

Klapka György Múzeum

#CsodalatosMagyarorszag Kövess minket Instagramon is!

Használd posztjaidnál a #CsodalatosMagyarorszag hashtaget!