Itthon
Az előzetes tervek szerint a munkálatok május 14-én befejeződtek volna, de az időjárás közbeszólt. Bár a hétvégén látogatható volt a csodás panorámát nyújtó torony, a mai nap ismét lezárásra került.
A turisztikai látványosság várhatóan a pünkösdi hétvégétől nyílik meg a nagyközönség előtt, addig tilos belépi a munkaterületre.
A kilátót 2015-ben adták át a Szekszárdi-dombság északi részének egyik legmagasabb pontján, a Dél-Dunántúli Kék Túra, a Magyar Zarándokút és a Mária út közelében.
A rétegelt-ragasztott fa elemekből készült kilátó 280 méter tengerszint feletti magasságban épült, padlószintje 15 méter magasan helyezkedik el, teljes magassága mintegy 20 méter, egyszerre 18-20 fő befogadására alkalmas.
Csodálatos látvány tárul a kilátóból a szemlélődő elé. Északra a Völgységi- patak völgye mögött a Tolnai-Hegyhát és Dél-Mezőföld kistájak települései, valamint a távolban Paks és Kalocsa is felsejlik.
Nyugatra és délnyugatra a Völgység, távolabb a Keleti-Mecsek nyúlványai is láthatók. Keletre Szekszárd és környező szőlőhelyek, délre a dombvidék szőlőkkel és erdővel borított részeiben lehet gyönyörködni. A magasból délkeleti irányban a Sárközre és a Gemenci erdőre is nagyszerű kilátás nyílik.

fotó © Király Péter | Csodálatos Magyarország
Használd posztjaidnál a #CsodalatosMagyarorszag hashtaget!