Leskowsky Hangszergyűjtemény Kecskemét

Kecskemét, Leskowsky Hangszergyűjtemény Kecskemét

A Leskowsky Hangszergyűjtemény kézzelfogható módon ismerteti meg a hangok birodalmát, a hangszerek csodás világát a látogatókkal.

Kecskemét egy olyan város Magyarország szívében, melyet kiváló infrastruktúra, pezsgő gazdaság, vonzó, védett természeti táj, kreatív emberek, példás szorgalom, és küzdeni tudás jellemez.

Kecskemét irodalmi és kulturális hagyományai ezer szállal kötődnek a magyar kultúra egészéhez. Itt született Katona József, a máig legjelentősebb nemzeti dráma, a Bánk bán szerzője, akinek számos intézmény – múzeum, színház, iskola – viseli a nevét. A református jogakadémia növendéke volt Jókai Mór, aki a „puszták metropoliszának” nevezte Kecskemétet, vándorszínészként itt szerepelt Petőfi Sándor, Ő nevezte el „hírös városnak” a települést, 1882-ben itt született a legnagyobb magyar zeneszerző és zenepedagógus Kodály Zoltán. A nevével fémjelzett zenetanítási módszer ma már világhírű. A Kodály-hagyományokat élteti a Kodály Zoltán Zenepedagógiai Intézet és a Kodály-iskola is.

Kecskemét a kultúra városa, ahol számos múzeum, gyűjtemény és érdekes látnivaló található. Ilyen a Leskowsky Hangszergyűjtemény, mely Magyarország egyetlen látogatható hangszermúzeuma, interaktív hangszergyűjteménye.  Az itt kiállított instrumentumok közül sok olyan van, ami megszólaltatható és a látogatók is kipróbálhatják. A Hangszergyűjtemény több mint kétezer darab hangszert mutat be, megtalálható köztük a klasszikus, népi- és kísérleti hangszerek is. Öt kontinens húros, ütős és fúvós zenei eszközei szólaltatók meg, valamint itt van az ország egyetlen működő zsiráfzongorája is, de kipróbálható a kecskeduda, a cintányér, a citera és még számtalan érdekesség.

A gyűjteményt 1979-ben Leskowsky Albert alapította, miután németországi tanulmányaiból rengeteg hangszeres szakirodalommal és számos különleges hangszerrel tért haza. Ezt követően belevetette magát az akkor még élő tanyavilágba, és idős citerásokkal, hangszerkészítőkkel találkozott, akik felismerve alázatát és hagyománytiszteletét, neki ajándékozták hangszereiket. A nyolcvanas évek második felében a gyűjtemény kinőtte a rendelkezésre álló teret és a többszöri költöztetés után a város 1999-ben megalapította a Leskowsky Hangszergyűjtemény Közalapítványt, ami a gyűjteményt kezeli. 2011-ben pályázati forrásból a város felújíttatta a Rákóczi úton lévő régi Városi Moziépületet, majd itt került elhelyezésre a Leskowsky Hangszergyűjtemény és a Kelemen László Kamaraszínház. A felújítás 2015 augusztusában befejeződött és novemberben megújult tartalommal a Hangszergyűjtemény megnyitotta kapuit, mely a belvárosában, kényelmes környezetben várja a látogatókat.

Nyitvatartás: Kedd-Vasárnap 10:00-17:00-ig

Jegyárak: Egyéni felnőtt 1600 Ft, Gyermek/Nyugdíjas 1100 Ft, Családi 4000 Ft.

Kecskemét, Leskowsky Hangszergyűjtemény Kecskemét

#CsodalatosMagyarorszag Kövess minket Instagramon is!

Használd posztjaidnál a #CsodalatosMagyarorszag hashtaget!