Babits Mihály Színház Esztergom

A Művelődés Háza Esztergom

A Babits Mihály Színház a város kulturális színfoltja, mely fennállása óta mindig tud valami újat és egyedülállót mutatni.

A Babits Mihály Színház az ország legfiatalabb kőszínháza, melyet 2017-ben alapítottak és játszóhelye jelenleg a Művelődés Háza (régi zsinagóga). A színház megalapítása hiánypótló volt a város és környezete számára. A névválasztás nem véletlen, mivel Babits erősen kötődött Esztergomhoz. Életművének, olyan fontos alkotása született itt, az előhegyi házban, mint például a Jónás könyve.

A teátrum magját képező társulat 2016. óta van jelen a város életben, és azóta több sikeres bemutatót tartott, mint például a Jónás könyve, a Sörgyári capriccio, a Presszó-szonáta, a Szép magyar komédia, a Találkozások önmagammal, A Sötétben Látó Tündér, a Hruscsov pincére voltam, Az influencer, a Hogyan legyünk boldogtalanok? Hegel halála, Hamlet és A gólyakalifa.

A Keresztény Múzeumban, 2017 és 2018 nyarán különleges koronázási játék keretében elevenítették meg Szent Istvánt és korát a Vármúzeumban. 2018 óta a Babits Mihály Emlékházzal közösen rendezik meg a Babits Pikniket, névadójuk előhegyi kertjében, ahol a színház, az irodalom és zene találkozik. A színházhoz kötődik továbbá az erdélyi Rengeteg Színház alkotótábor és fesztivál, valamint a pilisszentléleki Játszótér Fesztivál.

Létrehoztak egy programot, melynek keretében a középiskolások ingyenesen látogathatnak bizonyos előadásokat, amelyek a kötelező tananyag részét képzik, mint például a Hamlet. A Babits Klub Kártya program által az oktatási és kulturális intézményben dolgozóknak ingyenes színházlátogatást biztosítanak.

A társulat magja a Színház- és Filmművészeti Egyetemen, illetve Kaposváron végzett színművészekből, valamint fiatal alkotókból áll.

A Művelődés Háza Esztergom

#CsodalatosMagyarorszag Kövess minket Instagramon is!

Használd posztjaidnál a #CsodalatosMagyarorszag hashtaget!