Tihanyi Történelmi Panoptikum

Történelmi Panoptikum Tihany

A Tihanyi Történelmi Panoptikum várja az egész családot, ahol az interaktív sarokban bárki lehet király, vagy akár kalóz!

Tihany Magyarország egyik gyöngyszeme. Elsősorban történelmi és kulturális értékei, természeti környezete és a Balaton közelsége miatt igen vonzó település, melynek egyik kihagyhatatlan látnivalója a központban található Magyar Királyok Panoptikuma, amely egy kiváló  programlehetőség az egész család számára.

Magyar Királyok Panoptikuma

A tárlat egyfajta hazai Madame Tussaud’s, a magyar királyokat bemutatva betekintést nyújt hazánk történelmébe. A múzeumban Géza fejedelemmel kezdődően, Szent István, I. András  I. Béla, Szent László, Könyves Kálmán, II. (Vak) Béla, II. András, IV. Béla, Mátyás király, bemutatása mellett, beleértve IV. Károlyt is, láthatóak a magyar királyok élethű és ember nagyságú viasz szobrai. Az élményt a középkort idéző enteriőrök és a hallható audio tárlatvezetés teszi teljessé. Az intézmény iskolai oktatás kibővítéseként rendhagyó történelemórák megtartására is alkalmas, ahol a panoptikum ismeretterjesztő plakátján megtalálható a magyar uralkodók címertani ismertetőjét is magában foglaló magyar királyok családfája is.

Kalózmúzeum

A Panoptikumban található érdekességként megjelenő kiállítás, mely bemutatja a tengereken garázdálkodó régi idők banditáit, életnagyságú kalózok formájában. Itt található Sir Francis Drake „a királynő kalózának”  élethű viaszfigurája, akit neveztek az első angol nagy felfedező, hős haditengerész, nagylelkű lovag, ugyanakkor álságos kalóznak, sőt „tengeri kutya”-nak is. De itt található még Anne Bonney a Karib-tengeren tevékenykedő ír kalóznő, valamint Feketeszakáll a Karib-tenger hirhedt kalóz viaszból készült életnagyságú szobra. A korabeli eszközök, fegyverek, a hajósélet nehézségei elevenednek meg a balatoni múzeumban, amely arra például remek előkészítő, hogy utána a gyerekekkel megnézzék a Karib-tenger kalózai című filmet.

Indián Múzeum

A Amazonas-medence dél-amerikai esőerdőiben a Szent Vízesések népének nevezték magukat a shuar indiánok. E törzs népének kultúráját mutatja be a kiállítás eredeti tárgyak, grafikák, képek segítségével. Érdekes látnivaló a madártoll-fejdísz, a boa bőréből készített csörgős ágyékkötő, többféle fúvócső növényi méreganyag-tartókkal, lándzsák, tőrök, harci ruházatok.

Nyitvatartás: március 1-től október 31-ig, minden nap 10.00-tól – 17.00-ig

Jegyárak: a megvásárolt belépővel mindhárom kiállítás megtekinthető. Iskolás, óvodás és nyugdíjas csoportoknak 900 Ft/fő, kísérő pedagógusoknak két főig ingyenes a belépés.

Tihany, egy olyan félsziget, ahol a középkorban I. András király itt építette meg a királyi család temetkezőhelyét és fölé monostort, amelybe bencés szerzeteseket telepített. Ezzel vette kezdetét a bencés apátság élete, amely a félsziget keleti ormán Tihany ősi jelképe.

Történelmi Panoptikum Tihany

#CsodalatosMagyarorszag Kövess minket Instagramon is!

Használd posztjaidnál a #CsodalatosMagyarorszag hashtaget!