Ludwig Múzeum Budapest

Ludwig Múzeum

A Ludwig Múzeum a kortárs művészet első számú hazai szentélye, mely csodálatos környezetben várja látogatóit.

A Ludwig Múzeum a Művészetek Palotájában, a Nemzeti Színház közelében található, mely nemzetközi gyűjtőkörrel rendelkezik. A modern és kortárs művészek alkotásait felvonultató kiállító tér egész évben látogatható. Időszakos kiállításai során a nemzetközi színtér vezéralakjai és a legismertebb hazai művészek munkáit állítják ki nagyon modern,  múzeumtechnológiai körülmények között.

Alapítója, Irene és Peter Ludwig művészettörténészek, műgyűjtéssel az 1950-es években kezdtek el foglalkozni, melynek eredménye a mintegy 800 darabos Picasso-gyűjtemény, amely a legnagyobb a világon. Ma a Picasso-gyűjtemény legnagyobb része a Museum Ludwigban, Kölnben található, de a többi általuk támogatott múzeum is kapott e gyűjteményből, így a magyarországi Ludwig múzeum 3 késői Picasso-festményt és egy bikaviadal jeleneteivel díszített tányér-sorozatot. A Ludwig házaspár több múzeumot alapított Németországban, majd Kelet- és Közép Európában, a pekingi Nemzeti Múzeumban is található egy Ludwig-kollekció.

A budapesti Ludwig Múzeumot 1989-ben alapították, miután 1987-ben létrehozták magyarországi alapítványukat. A budapesti intézménynek 70 nagy értékű nemzetközi műalkotást adományoztak és 95 művet helyeztek el letétbe, mellyel megalapozták a múzeum nemzetközi gyűjteményét és egyben létrehozták Magyarország első kortárs művészeti múzeumát. A múzeum 2005-ben költözött Művészetek Palotájába, ahol archívummal, szakkönyvtárral és múzeumpedagógiai műhellyel várja a látogatókat.

Az elmúlt évtizedek gyűjtőtevékenységének köszönhetően közel 800 műtárggyal és több száz letéttel rendelkezik a Ludwig Múzeum, melyek egy része állandó kiállításon tekinthető meg. A kiállítások mellett rendezvényeikkel, kiadványaikkal, változatos társművészeti programjaikkal és gyerekfoglalkozásaikkal nagyon sokat tesznek a kortárs művészet megismertetéséért. Az intézmény a kortárs művészeti múzeumpedagógia országos módszertani központja. A szisztematikus és kiemelkedő színvonalú munkájáért rangos szakmai elismerésben részesült, ugyanis elnyerte 2020-ban Év Múzeuma díjat.

2015-től a Ludwig Múzeum rendezi a Velencei Biennále magyar pavilonja képzőművészeti és építészeti kiállításait.

Nyitvatartás: Kedd–vasárnap: 10.00–20.00-ig.

Jegyárak: Teljes árú: 4200 Ft/fő, Csoportos jegy 10 fő feletti csoportok számára: 4000 Ft/fő,

Kombinált jegy: az összes nyitva tartó kiállításra érvényes!

Erzsébet kultúrautalvány, SZÉP kártya (OTP, MKB, K&H) elfogadó hely.

Ludwig Múzeum

#CsodalatosMagyarorszag Kövess minket Instagramon is!

Használd posztjaidnál a #CsodalatosMagyarorszag hashtaget!