Pécsi Nemzeti Színház

Pécsi Nemzeti Színház

A Pécsi Nemzeti Színház varázslatos világba kalauzolja a látogatókat.

Pécs, a kultúra városa, melynek egyik eklektikus épülete az 1895. október 5-én megnyitott Nemzeti Színház, amely a világhírű Lang Adolf és Steinhardt Antal és a híres Felmer-Helmer építészpáros tervei alapján készült. A megnyitón a fantasztikus társulat Erkel Ferenc Bánk bán című előadását vitte színre, mellyel kirobbanó sikert aratott. A Pécsi Nemzeti Színház az ikonikus történelmi belvárosban, a Király utcában található, ahol hangulatos teraszok, klasszikus vendéglátóegységek várják a helyieket és az idelátogatót.

Az 1800-as évek közepén Pécs lakossága nagyon szeretett volna egy kőszínházat, élményt nyújtó teátrumot, állandó társulattal. Fellépési lehetőséget a komédiásoknak ezidőben a város nagyobb tánctermei, előkelő polgárházai, fogadói és kávéházai nyújtottak, mint a mai Jókai téren álló „Elefántos Ház”, vagy a tettyei kisszínpad. A Pécsi Nemzeti Színház megépítésére Pécs város közgyűlése felállított egy Színügyi Bizottságot, akiknek a választása a jelenlegi Színház térre esett.

A külső szobrászati és díszítő elemeket a Zsolnay Kerámiagyár művészei és munkásai készítették. Az épületen helyet kapott a kor kiemelkedő színházi emberének tartott Csiky Gergely, Szigligeti Ede, Kisfaludy Károly és Erkel Ferenc szobra, s a kupolán látható Géniusz szobrot Kiss György szobrászművész, a Zsolnay Porcelángyár alkotógárdájával keltette életre. 1986-ban, majd 2011-ben az épület egészét érintő felújítás történt, és azóta csillognak az aranyozott stukkók mindenütt, a páholyok ismét régi fényükben pompáznak.

A Pécsi Nemzeti Színházban és ezen kívül a Kamaraszínházban, az N. Szabó Sándor Teremben is egész évben változatos színházi darabokkal várja a kultúrakedvelő vendégeit Pécsett.

Pécsi Nemzeti Színház

#CsodalatosMagyarorszag Kövess minket Instagramon is!

Használd posztjaidnál a #CsodalatosMagyarorszag hashtaget!