Tamariska-domb Budapest

Budapest, Damjanich János u., 1213 Magyarország

1994-ben helyezték védelem alá a budapesti 5,2 hektáros Tamariska-dombot, amely nevét a rajta élő számtalan tamariszkusz bokorról kapta.

A Királyerdőben, Budapest 21. kerületében, Csepelen fekvő terület komoly értékkel bír, botanikai rezervátumként tartják számon.

A védett terület kis mérete ellenére gazdag flórával rendelkezik. Természetvédelmi szempontból a homoki gyep fragmentumok a terület legértékesebb élőhelyei, melyben a jellemző homoki fajok, köztük védett növényfajok is megtalálhatóak. A jó állapotú részeken jellemző a magyar csenkesz, a homoki fátyolvirág, a homoki árvalányhaj, a budai imola, a báránypirosító, a homoki csüdfű.

A terület állatvilága is viszonylag gazdagnak mondható, 50 védett állatfaj ismert a területről. A környezet erős beépítettsége és a gyakori látogatottság miatt azonban főként olyan fajok élnek itt, amelyek többé-kevésbé eltűrik a gyakori bolygatást.

A fenyvesben fészkel és telel az erdei fülesbagoly. A növényzet szempontjából kevéssé értékes cserjések jó fészkelő- búvó és táplálkozóhelyek a madarak számára, ennek köszönhetően nagy számban fordulnak elő rigófélék, poszátafélék, pintyfélék.

Budapest, Damjanich János u., 1213 Magyarország

#CsodalatosMagyarorszag Kövess minket Instagramon is!

Használd posztjaidnál a #CsodalatosMagyarorszag hashtaget!